Jozef Kadlečík

späť

Murované domy

YTONG PRESNÉ TVÁRNICE

Nízkoenergetické a pasívne domy je možné realizovať z moderných murovaných materiálov. Komplexné riešenie bez tepelných mostov ponúka stavebný systém YTONG. Okrem tvárnic rôznej hrúbky použiteľných na výstavbu obvodových či vnútorných priečok sú v sortimente YTONG i ďalšie prvky ako nosný preklad, prekladový trámec, schodiskový dielec, stropný dielec či strešné dielce vyrábané na mieru. Najúspornejšie riešenie spočíva v úspore času a peňazí pri výstavbe domu, najlepších tepelnoizolačných vlastnostiach v lete aj v zime, dlhodobých úsporách energií a v optimálnej akumulácii tepla. Jednou z významných výhod YTONGu v súvislosti s kritériami pre pasívne domy je jeho vynikajúca vzduchotesnosť, čo dokazujú blower door testy. Nimi sa overuje vzduchová priepustnosť obvodového plášťa budovy a vykonáva sa už na postavených domoch.
Odskúšané systémové riešenia Ytong zabezpečia nezvykle úspornú prevádzku domu a výnimočnú klímu v lete aj v zime. Vyberte si systém Ytong Lambda pre úsporné domy, Ytong Theta pre nízkoenergetické domy bez zateplenia, alebo bezkonkurenčné riešenie Ytong Multipor pre pasívne domy, ktoré vyhrejete vlastným telom.

Ytong LAMBDA

Unikátne vlastnosti tepelnoizolačných tvárnic Ytong Lambda už preverila prax. Stali sa najpredávanejším murovacím materiálom na slovenskom trhu a priblížili tak nízkoenergetické stavby širokej verejnosti. Tvárnice Ytong LAMBDA ponúkajú jednoduché a ekonomické riešenie pre výstavbu s dostatočnou rezervou nad požiadavky všetkých stavebných noriem. Pri rovnakej pevnosti disponuje tvárnica Ytong Lambda nižšou objemovou hmotnosťou a unikátnou tepelnou izoláciou, ktorá dosahuje tepelný odpor tvárnice R = 4,31 m2.K/W.

Ytong THETA

Novinka Ytong Theta, superizolačná tvárnica, posúva hranice možností ešte ďalej. S takmer dvojnásobnou hodnotou tepelného odporu R = 6,24 m2.K/W, než vyžaduje norma, si zachováva dostatočnú pevnosť materiálu. Jej tepelnoizolačné vlastnosti sa blížia k parametrom tepelných izolácií, čo pri hrúbke steny 500 mm umožňuje stavať i nízkoenergetický dom so spotrebou tepla nižšou ako 50 kWh/m2 za rok. Schopnosť prirodzene regulovať vlhkosť vzduchu v interiéri ju zaraďuje medzi bezkonkurenčne hygienicky a zdravotne nezavaädne stavebné materiály. Zdravie vašej rodiny bude dostatočne chránené aj vďaka rovnakým tepelnoizolačným vlastnostiam pórobetónu vo všetkých smeroch, čo zabraňuje vzniku tepelných mostov. Táto skutočnosť zaručuje rovnakú povrchovú teplotu muriva, ktorá je nad kritickou hranicou vzniku a rastu plesní.

Ytong + Ytong Multipor

Odporúčaným riešením pre obvodové steny pasívneho domu je dvojvrstvové murivo zložené z tvárnic YTONG + YTONG Multipor dosahujúce hrúbku steny 500 mm. Takáto masívna stena je difúzne otvorenou stenou, ktorá netrpí kondenzáciou vodnej pary a optimálne dýcha. Vďaka tomu je celá stena trvanlivá a zaisťuje mimoriadnu kvalitu vnútorného prostredia domu. Tepelný odpor tejto steny dosahuje hodnotu R = 7,65 m2.K/W.

Výstavba domov

  Rýchly kontakt

  Adresa: 

  Pribinova 46

  920 01 Hlohovec


  Email:
  ecertifikaty@gmail.com

  Mobil: 
  0911 792 893